Üzemeltető Adatai:
Név: BULIMOCI KFT
Cím: 4150 Püspökladány Erdő u. 2/1
Adószám: 14307458-2-09
Közösségi Adószám: HU14307458
Cégjegyzékszám: 09-09-014958
Kiállító hatóság: Hajdú-Bihar Megyei Bíróság mint Cégbíróság
Szerződés nyelve: Magyar
Telefonszám: 06302494406 vagy 06209172521
E-mail: jonas@bulimoci.hu
Kapcsolattartó személy: Jonas János; Jonas Jánosné
Megvásárolható termékek szolgáltatások köre:
A megjelenített termékek on-line rendelhetők meg és a GLS csomagküldő szolgálat szállítja ki a megadott Magyarországi címre. A termékkínálat hobbi célra használható motorok, és quadok, erdészeti, kertészeti és mezőgazdasági kisgépek alkatrészeiből, üzemeltetésükhöz szükséges anyagokból áll.
A kínált termékek kategorizálása:
(A folyamatos termék kínálat bővítése miatt a termék kategorizálási változtatást és bővítés jogát fenntartjuk.)
Rendelési információk, regisztrálás:
A Magánszemélyek vásárlása regisztráció nélkül történik.
A regisztrációt csak viszonteladók töltsék ki.
A regisztráció egy adattábla kitöltésével kezdődik, amely segítségével a felhasználó adatai bekerülnek a Webáruház nyilvántartásába. A regisztráció után küldünk a megadott e-mail címre belépő kódot. ( Amennyiben korábban regisztrált akkor erre nincs szükség.)
Vonatkozó Jogszabályok:
Az elektronikus úton kötött szerződésekre az elektronikus hírközlésről szóló 2003. évi. C. törvény, az elektronikus kereskedelmi szolgáltatások, valamint az információs társadalommal összefüggő szolgáltatások egyes kérdéseiről szóló 2001. évi. CVIII. törvény, a Polgári Törvénykönyvről szóló 1959. évi. IV. törvény, valamint a távollévők között kötött szerződésekről szóló 17/1999. (II. 5.) Korm. rendelet rendelkezései az irányadóak.
A szerződés alakja és létrejöttének időpontja, a megrendelések feldolgozása:
Online módon kötött szerződés távollévők között kötött szerződés, amely nem minősül írásban megkötött szerződésnek. A szerződés nyelve Magyar. A megrendelő űrlap kitöltésével és a Szolgáltató részére megerősítést követő elektronikus úton történő megküldésével, annak Szolgáltató általi visszaigazolásával az Ön megrendelése igénybejelentésnek minősül. A szerződés akkor jön létre, ha a Szolgáltató az igénybejelentést követő legkésőbb 48 órán belül az igény megérkezését pozitívan ( az adásvétel lehetőségét megerősítve) visszaigazolja. Az igénybejelentés megküldésével és annak Szolgáltató általi visszaigazolásával a szerződés ráutaló magatartással jön létre. Mind az ajánlat, mind a visszaigazolás akkor tekinthető a másik félhez megérkezettnek, amikor az számára hozzáférhetővé válik.
A megrendelések teljesítése és feldolgozása munkanapokon 8-15 óráig történik. A Szolgáltató nem vállal felelősséget az esetleges technikai ismertetők, a leírások a beszállító, vagy a rajta kívül álló okok miatt történő előzetes bejelentés nélküli változása miatt. A szolgáltató fenntartja a jogot a már visszaigazolt megrendelés visszautasítására részben vagy teljes egészében. A részben történő teljesítés kizárólag a Felhasználóval történő egyeztetést követően kerül sor. A megrendelések feldolgozásként megjelölt időpontokon kívül is van lehetősége a megrendelés leadására. Amennyiben az a munkaidő lejárta után történik, az a következő munkanapok kerül feldolgozásra.
Általános teljesítési határidő, a visszaigazolástól számított 1-3 munkanapon belül.
Fenntartjuk a jogot a már visszaigazolt megrendelések visszautasítására részben, vagy teljes egészben. Részben történő teljesítés kizárólag a megrendelővel történő egyeztetést követően kerülhet sor!
Hatályba lépés:
A szerződés azon a napon lép hatályba, amikor a Bulimoci Kft a szállítás napját a megrendelő számára visszaigazolta, és mindkét fél a teljesítés bekövetkeztének várható idejét nyugtázta.
A vásárlástól való elállás joga:
A vevőnek jogában áll a megrendelést követően, de még a kiszállítás előtt a vásárlástól elállni. Ez esetben az elállás okán a vevőnek fizetési kötelezettsége nincs. A lemondást jelezheti e-mailen, telefonon, írásban. A távollévők között kötött szerződésekről szóló 17/1999. (II.5.) Kormányrendelet az Európai Parlament és a Tanács 2011/83/EU számú irányelvének továbbá a fogyasztó és a vállalkozás közötti szerződések részletes szabályairól szóló 45/2014 (II.26.) Kormány rendelet szabályozása értelmében a Felhasználó a megrendelt termék kézhez vételtől számított 14 napon belül indoklás nélkül elállhat a szerződéstől. Visszaküldheti a megrendelt terméket. Jelen tájékoztató hiányában jogosult a Felhasználó 1év elteltéig gyakorolni az elállási jogát.
Az elállási jog gyakorlása esetén a fogyasztót a termék visszajuttatásának költségén kívül más költség nem terheli, a vállalkozás azonban követelheti a nem rendeltetésszerű használatból adódó anyagi kár megtérítését.
Bizonyos esetekben azonban nem illeti meg a fogyasztót az elállási jog.
Ilyen esetek az alábbiak:
Elállási jog gyakorlásának menete:
Amennyiben élni szeretne elállási jogával annak jelzését megteheti a megadott elérhetőségeink valamelyikén írásban, vagy telefonon.
Postai úton írásban történő jelzés alkalmával a postára adás időpontját vesszük figyelembe, telefonon történő jelzés alkalmával pedig a telefonon történő jelzését. Postai úton történő jelzés esetén feltétlenül elsőbbségi és ajánlott küldeményként adja fel jelzését, így tudja igazolni a postára adás dátumát.
A megrendelt terméket postai úton, vagy futárszolgálat segítségével juttassa vissza a Cégünk címére. Fontos, hogy a termék visszaszolgáltatásával kapcsolatban felmerült költségek a Vásárlót terhelik! A portósan és utánvételesen küldött csomagokat Cégünknek nem áll módjában átvenni és visszamegy a feladónak!
Kiemelten ügyeljen a termék rendeltetésszerű használatra, ugyanis a nem rendeltetésszerű használatból eredő károknak megtérítése a Vásárlót terheli!
A termék visszaküldésének költségét a fogyasztónak (vásárlónak) kell kifizetni, a vállalkozás nem vállalja e költség kifizetését.
A csomag cégünkhöz történő beérkezését követően, videó kamerával rögzítésre kerül a csomag kibontása, illetve a visszaküldött termék megvizsgálása.
Erre az esetleges későbbiekben történő félreértések elkerülése végett van szükség. ( például, hogy a visszaküldött termék sérült, vagy hiányos volt.)
A termék visszaérkezését követő 14 napon belül a Bulimoci Kft a Vásárló által megadott bankszámla számra visszatéríti a termék vételárát.
( egyeztetés alapján postai úton történő visszajuttatás is lehetséges!)
1.§ (1) A rendelet hatálya arra a szerződésre terjed ki, amelyet fogyasztó és vállalkozás köt egymással termék, illetve szolgáltatás értékesítésére irányuló, a vállalkozás által működtetett távértékesítési rendszer keretében olyan módon, hogy a szerződés megkötése érdekében a vállalkozás kizárólag távközlő eszközt alkalmaz ( távollévők között kötött szerződés.)
A távértékesítés keretében kötött pénzügyi ágazati szolgáltatási szerződésekről szóló törvény által szabályozott pénzügyi ágazati szolgáltatásokra irányuló szerződésekre;
Automatából történő értékesítésre;
Nyilvános telefonállomás igénybevétele útján az elektronikus hírközlési szolgáltatóval kötött szerződésre;
Az építési szerződésre;
Ingatlan tulajdonjogának vagy ingatlanra vonatkozó más jog megszerzésére irányuló szerződésekre, kivéve a bérleti szerződést;
Az árverésen kötött szerződésre.
Az élelmiszerek, valamint egyéb mindennapi fogyasztásra szolgáló termékek rendszeres házhoz szállításra vonatkozó szerződésekre, továbbá
Az olyan szállítást nyújtó, szállítási, étkeztetési vagy szabadidős szolgáltatásokra vonatkozó szerződésekre,amelyek alapján a vállalkozás e szolgáltatásokat meghatározott időpontban vagy meghatározott időszakban nyújtja.
2.§ (1) A vállalkozás a szerződés megkötése előtt kellő időben köteles a fogyasztót tájékoztatni:
A vállalkozás cégnevéről ( nevéről) és Címéről ( székhelyéről, illetve lakóhelyéről) azonosításra alkalmas módon;
A szerződés tárgyának lényeges jellemzőiről;
A terméknek, illetve szolgáltatásnak az általános forgalmi adót és egyéb kötelező terheket is magában foglaló áráról, illetve díjáról,valamint az összes járulékos költségről, így különösen a fuvardíjról, szállítási vagy postaköltségről;
A fizetés, a szállítás vagy a teljesítés egyéb feltételeiről;
Az elállás jogáról (4. és 5. §);
A távközlő eszköz használatának díjáról, ha azt az alapdíjtól eltérően állapítják meg;
A vállalkozás ajánlati kötöttségének idejéről;
A szerződés legrövidebb időtartalmának olyan esetben, amikor a szerződésben foglaltak terjesztésére folyamatosan vagy ismétlődően kerül sor.
3.§ (1) A vállalkozás köteles a 2. § (1) bekezdés a)-e) pontjában foglaltakról való tájékoztatást írásban- papíron vagy más, a fogyasztó számára hozzáférhető tartós adathordozón – a fogyasztó rendelkezésére bocsátani. Ha e kötelezettségének a szerződéskötést megelőzően nem tett eleget, ezt az írásbeli megerősítést a szerződés teljesítése során kellő időben, de – kivéve, ha a teljesítés harmadik személy részére történik – legkésőbb a teljesítés időpontjában köteles a fogyasztó részére rendelkezésre bocsátani.
4.§ Szerinti elállási jog gyakorlásának feltételeit, módját és következményeit, ideértve a 4. § (5) bekezdésében, a 6. §-ban és a 7. § (3) bekezdésében foglaltakat,továbbá azt az esetet is, amikor a fogyasztót az 5. § alapján az elállás joga nem illeti meg;
A vállalkozás azon telephelye ( fiókja) vagy egyéb szervezeti egysége címét, ahol a fogyasztó panaszait érvényesítheti;
Az esetleges jótállás feltételeit, valamint a teljesítést követően igénybe vehető kiegészítő szolgáltatásokat ( alkatrészellátás, javítószolgálat);
A szerződés megszűnésének lehetőségét, ha az határozatlan időre szól, vagy tartalma az egy évet meghaladja.
4.§ (1) A fogyasztó a szerződéstől 14 munkanapon belül indoklás nélkül elállhat.
A termék értékesítésére irányuló szerződés esetében a termék kézhezvételének napjától, ha eddig az időpontig nem kapta meg a 3.§ szerint írásbeli megerősítést, ennek kézhezvételétől számított 14 munkanap elteltéig, legfeljebb azonban a termék kézhezvételének napjától számított három hónap elteltéig.
Szolgáltatás nyújtására irányuló szerződés esetében a szerződéskötés napjától, ha eddig az időpontig nem kapta meg a 3.§ szerinti írásbeli megerősítést, ennek kézhezvételétől számított 14 munkanap elteltéig,legfeljebb azonban a szerződéskötés napjától számított három hónap elteltéig.
5.§ A felek eltérő megállapodása hiányában a fogyasztó nem gyakorolhatja a 4.§ szerinti elállási jogot szolgáltatás nyújtására vonatkozó szerződés esetében, ha az elállási határidő lejárta előtt a vállalkozás a teljesítést a fogyasztó beleegyezésével megkezdte;
Olyan termék értékesítése, illetve szolgáltatás nyújtása esetében, amelynek ára, illetve díja a pénzpiac értékesítő által nem irányítható ingadozásától függ;
Olyan termék értékesítése esetében, amely a fogyasztó személyéhez kötött, illetve amelyet a fogyasztó utasításai alapján vagy kifejezetten kérésére állítottak elő, vagy amely természeténél fogva nem szolgáltatható vissza vagy gyorsan romlandó;
Hang-, illetve képfelvétel, valamint számítógépi szoftver példányára vonatkozó szerződés esetében, ha a csomagolást a fogyasztó felbontotta;
Hírlap, folyóirat és időszaki lap értékesítésére vonatkozó szerződés esetében;
Szerencsejáték- szerződés esetében.
6.§ (1) Ha a termék árát vagy a szolgáltatás díját részben vagy egészben a vállalkozás által nyújtott kölcsön (a fogyasztóvédelemről szóló 1997. évi CLV. törvény 2. § o) pontja) fedezi, a fogyasztó 4.§ szerinti elállási jogának gyakorlása a fogyasztási kölcsönszerződést is felbontja.
7.§ (1) Ha a felek a teljesítés időpontjában nem állapodtak meg, a vállalkozás a szolgáltatás rendeltetéséből kétségtelenül megállapítható időpontban,ennek hiányában a fogyasztó felszólításában meghatározott időpontban vagy időn belül, felszólítás hiányában legkésőbb a megrendelésnek a vállalkozáshoz való megérkezésétől számított harminc napon belül köteles a szerződés szerinti teljesítésre.
8.§(1) A vállalkozás nem követelhet a fogyasztótól ellenszolgáltatást, ha olyan terméket értékesít, illetve olyan szolgáltatást nyújt, amelyet korábban a fogyasztó nem rendelt meg.
9.§ (1) A fogyasztó kifejezett hozzájárulása szükséges ahhoz, hogy a vállalkozás a szerződéskötés céljából automata hívókészüléket, illetve távmásolót ( telefaxot) használjon.
10.§ A vállalkozást terheli annak bizonyítása, hogy a rendeletben meghatározott tájékoztatási kötelezettségének eleget tett, a határidők betartására vonatkozó előírásokat megtartotta, valamint a fogyasztó a 9.§-ban előírt hozzájárulását beszerezte.
11.§ (1) A fogyasztó a rendeletben meghatározott jogáról érvényesen nem mondhat le.
11/A.§ A 2. és 3.§ rendelkezéseinek megsértése esetén a fogyasztóvédelmi hatóság a fogyasztókkal szembeni tisztességtelen kereskedelmi gyakorlat tilalmáról szóló 2008. évi XLVII. törvényben meghatározott szabályok szerint jár el.
12.§ (1) Ez a rendelet 1999.március 1-jén lép hatályba, rendelkezéseit csak a hatálybalépését követően kötött szerződésekre kell alkalmazni.
Jótállási és garanciális információk:
Az egyes tartós fogyasztási vonatkozó kötelező jótállásról a 151/2003. (IX. 22.) Kormányrendelet rendelkezései az irányadóak. A jótállási igény a jótállási jeggyel és a kifizetést igazoló bizonylattal érvényesíthető. A jótállás időtartalma a fogyasztó részére történő átadás, illetve ha az üzembe helyezést a forgalmazó vagy annak megbízottja végzi, az üzembe helyezés napjától számított a gyártó által vállalt naptári idő. Nem érvényesíthető a jótállási igény, ha a hiba rendeltetésellenes vagy a kezelési tájékoztatóban foglaltaktól eltérő használat, szakszerűtlen szállítás vagy tárolás eredménye, vagy a készüléken kívül álló ok következménye, vagy a készüléket a címlistában feltüntetett szervizek szakemberein kívül már más javította, illetve ha a készülék javítása lehetetlenné válik a gyártó, az értékesítő vagy a szerviz működési körén kívül álló okból. A fogyasztói szerződés keretében érvényesített szavatossági igények intézése tekintetében a 49/2003. (VII.30.) GKM rendeletben foglaltak az irányadóak.
Gép vásárlása esetén szakszerviz információk és címlista a termékhez mellékelt magyar nyelvű leírás illetve garancialevél tartalmazza.
Alkatrészekre csak igazoltan szakszervizben történő beszerelés esetén vállalunk garanciát.
A dugattyúgyűrűket a legnagyobb gondossággal csomagoljuk be ezért erre törési garanciát nem vállalunk. (Nem bizonyítható, hogy szállításkor vagy szereléskor törik el.)
A jótállási igény nem érvényesíthető:
a) A pótalkatrész Rendeltetés ellenes használat, átalakítás, hibás vagy szakszerűtlen kezelés, helytelen tárolás, elemi kár vagy egyéb nem gyártási eredetű meghibásodás esetén.
b) A pótalkatrész Ipari célú felhasználása során.
c) A pótalkatrész erősebb igénybevételre való felhasználását PL.:bérmunka, kölcsönzés, vagy más nagyobb teljesítményű géphez való felhasználása során.
d)Nem megfelelő üzemanyag (keverék) használatából bekövetkezett valamennyi meghibásodás esetén.
e) A forgó, kopó pótalkatrészek rendeltetésszerű használatából eredő kopások esetén pl.:vágólap, kés,csapágy, lánc,láncvezető,fém és műanyag fogaskerekek, csillagkerekek, bovdenek,szénkefék, damilfejek, berántó szerkezetek, vezeték szakadás, kuplung rugók,fékrendszerek, kuplungok,dugattyúk, gyűrűk, hengerek,gyertyák, védőpajzsok, szöghajtások, vágókések, szimeringek, tömszelencék, tűgörgők, stb.
Adatkezelés:
A webáruház használata során a Bulimoci Kft részére rendelkezésre bocsátott személyes adatokat bizalmasan kezeljük, és nem adja ki további fél számára, kivéve abban az esetben amennyiben az a Bulimoci Kft alvállalkozója.(Pl.: GLS csomagküldő szolgálat, a megrendelés kézbesítéséhez). A webáruház böngészése folyamán technikai információk kerülnek rögzítésre statisztikai célokból. ( IP cím, látogatás időtartalma, stb.)
Ezen adatokat a Bulimoci Kft kizárólag jogilag hitelesen indokolt, és alátámasztott esetben adja ás a hatóságok részére. A szolgáltatás igénybevételéhez Cookie-k engedélyezése szükséges. Amennyiben nem szeretné engedélyezni a Cookie-k használatát, letilthatja a böngészője beállításaiban. Cookie-k tiltása esetén a szolgáltatás bizonyos elemei csak részben, vagy egyáltalán nem használhatóak. A Cookie egy olyan fájl, amelyet a szerver küld a felhasználó böngészőjének,és amelyet a felhasználó számítógépe tárol. A Cookie-ban személyes adat nem kerül tárolásra. A megrendelés folyamán rögzített adatokat a Bulimoci Kft a megrendelés teljesítéséhez használ fel. Az egyes informatikai rendszerek által, a webáruház oldalain leadott megrendelésből készült számla adatai a rendelés leadása folyamán megadott adatokkal rögzítésre, és tárolásra kerülnek a hatályos számviteli törvényben meghatározott időszakra.
Adatai törlését, módosítását bármikor kérheti írásban a Bulimoci Kft e-mail címén.
A jelen általános szerződési feltételekben nem szabályozott kérdésekben a polgári törvénykönyv, a távollévők között kötött szerződésekről szóló
17/1999 (II.5) kormányrendelet, és az elektronikus kereskedelmi szolgáltatások, valamint az információs társadalommal összefüggő szolgáltatások egyes kérdéseiről szóló 2001. évi CVIII. tv. rendelkezései az irányadóak.
A webáruház oldalainak böngészésével, továbbá megrendelésének rögzítésével elfogadja a Bulimoci Kft általános szerződési feltételeit, továbbá adatkezelési elveit.
Jelen általános szerződési feltételek dokumentum nyomtatóbarát.
Panaszkezelés rendje:
1: Webáruházunk célja, hogy valamennyi megrendelést megfelelő minőségben, a megrendelő teljes megelégedettsége mellett teljesítsen. Amennyiben a Felhasználónak mégis valamilyen panasza van a szerződéssel vagy annak teljesítésével kapcsolatban, úgy panaszát a fenti telefonon, vagy email címen, vagy levél útján közölheti.
2: A Szolgáltató a szóbeli panaszt azonnal megvizsgálja, és szükség szerint orvosolja. Ha a vásárló a panasz kezelésével nem ért egyet, vagy a panasz azonnali kivizsgálása nem lehetséges, akkor a Szolgáltató a panaszról és az azzal kapcsolatos álláspontjáról haladéktalanul jegyzőkönyvet vesz fel, és annak egy másolatát átadja a vásárlónak.
3: Az írásbeli panaszt a szolgáltatást 30 napon belül írásban megválaszolja. A panaszt elutasító álláspontját megindokolja. A panaszról felvett jegyzőkönyvet és a válasz másolati példányát öt évig megőrzi a Szolgáltató, és azt az Ellenőrző hatóságoknak kérésükre bemutatja.
4: Tájékoztatjuk, hogy a panaszának elutasítása esetén panaszával Hatósági vagy Békéltető Testület eljárását kezdeményezheti, az alábbi elérhetőségeken.
5: Szolgáltató a fogyasztói jogvita rendezése érdekében igénybe veszi a Békéltető Testületi eljárást.
6: Panasszal fordulhat a Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatósághoz is:
Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a honlapunkon megjelenő adatok, dokumentumok, információk, képek, ábrák,írások, és grafikák, illetve a honlap Ön képernyőjén megjelenő kialakítása a szerzői jogról szóló 1999. évi LXXVI. törvény, illetve a Polgári Törvény könyvről 1959. évi IV. törvény rendelkezései értelmében védelem alatt állnak.
Ennek megfelelően a honlapunkon megjelenő adatokat,dokumentumokat, információkat, képeket, ábrákat, és grafikákat a saját személyes használattól eltérő célra kizárólag a Bulimoci Kft előzetes írásbeli engedélye alapján lehet bármilyen formában felhasználni, kinyomtatni, reprodukálni, terjeszteni, tárolni és átruházni.
A Bulimoci Kft jogosult a vásárlás feltételeit és szabályait, a jelen szabályzatot bármikor indoklás és külön értesítés nélkül, egyoldalúan módosítani. A módosítások a közzétételük időpontjától kezdve hatályosak és alkalmazandók.
Az Árváltozás esetén a változást megelőzően feladott megrendelés és annak elfogadás, visszaigazolása esetében a régi- változást megelőző- ár érvényes és kerül felszámításra.